24 Aralık 2012 Pazartesi

Aile Hekimliğinde zam farkı mağduriyeti devam ediyor

ÇKYS üzerinde bir fark hesaplama modülü oluşturulduğu ifade edilmiş, Modülün 25 Temmuz'da aktif hale geleceği belirtilerek fark hesaplamalarının bu modül üzerinden yapılacağı belirtilmişti...

Aile hekimlerinin ve aile sağlığı personellerinin zam farklarının ödenmesi ile ilgili Halk Sağlığı Kurumu tarafından bir duyuru yayınlanmıştı.

Duyuruda ÇKYS üzerinde bir fark hesaplama modülü oluşturulduğu ifade edilmiş, Modülün 25 Temmuz'da aktif hale geleceği belirtilerek fark hesaplamalarının bu modül üzerinden yapılacağı belirtilmişti.

Fakat bugün 26 Temmuz olmasına rağmen hala modül aktif hale gelmemiştir. Duyuruda belirlenen tarihe uyulmaması her şey den önce bir devlet kurumunun işleyişine ve devlet ciddiyetine yakışmayan bir durumu ortaya çıkarmıştır. Bu durum Halk Sağlığı Kurumu'nda aile hekimleri ve aile sağlığı personelleri ile ilgili birimin duyarsızlığını da gösteriyor.

İlan edilen günde gerekli işlemin yapılmaması nedeniyle aile hekimleri ve aile sağlığı personellerinin mağduriyetlerinin devam ettirilmesi kabul edilemezdir. Söz konusu modül bir an önce aktif hale getirilerek zam farklarını ödenmesi Temmuz ayı sonu itibarıyla tamamlanmalıdır.

TÜRK SAĞLIK-SEN


Aile Hekimi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder